Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach
Przejdź do treści
Menu
Aktualności
01.12.2022 r.
Teatrzyk pt. "Zuzia w krainie dobroci" pszczółki, motylki, jagódki, poziomki.
1 grudnia do naszego przedszkola zawitał Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "Magik". Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl pt. "Zuzia w krainie dobroci", w którym główna bohaterka, niesforna Dorotka, udała się do krainy dobroci, aby nauczyć się jak być miłą. Po drodze spotkała m. in. duszka, Pinokia, wilka, babę Jagę, pirata i sadownika. Ostatecznie zrozumiała, że warto mieć dobre serce. My też będziemy pamiętać, że czyniąc dobro, ono do nas szybko wróci! :).
30.11.2022 r.
Pasowanie na Przedszkolaka w gr. ""KRASNALE""
Dzień 30 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach i ich rodziców.  Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości. Następnie maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i tańce. Po części artystycznej pani dyrektor Ewa Rzewnicka dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz drobny upominek.
25.11.2022 r.
Święto Pluszowego Misia
W dniu 25.11.2022r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Ja jestem niedźwiadek", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs techniczno – plastyczny pt. “Niespodzianka dla Misia”. Wszystkie grupy przedszkolne zostały nagrodzone. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

10.11.2022 r.
11 listopada Święto Niepodległości.
10 listopada w naszym w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu dzieci z grupy "Jagódki" przygotowały przedstawienie przywołując dawne dzieje, a wykonywane pieśni, w tym również hymn Polski, postawiły na baczność młode pokolenie! Jesteśmy dumni, że mamy takich patriotów, którzy kochają swój kraj- co widać po strojach naszych przedszkolaków!
09.11.2022 r.
Teatrzyk "Psotka Dorotka"
W dniu 09.11.2022r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Profilaktyczny “Magik” z przedstawieniem pt. “Psotka Dorotka”. Poprzez różne przygody bohaterka uczy dzieci jak należy zachowywać się, aby swoim postępowaniem starać się nie sprawiać innym przykrości. Jak ważny jest szacunek i liczenie się z innych zdaniem i uczuciami. Ciekawa fabuła, dużo humoru i interakcja z publicznością zagwarantowała świetną zabawę.
04.10.2022 r.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w gr. ,,Poziomki"
Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkolu przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: Myszki Miki, Spider-Mana, księżniczki, Elsy i Anny i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentował swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw w sali. Wysłuchał fragmentów znanych bajek i baśni , rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.

04.11.2022 r.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK- grupa ""Jagódki"".
04.11.2022r. przedszkolaki obejrzały bajkę pt. "Kopciuszek". Postanowiły też pomóc "Kopciuszkowi" i wykonały dla dziewczynki karoce z dyni.
04.11.2022 r.
Dzien Postaci z Bajek gr. PSZCZÓŁKI.
4 listopada świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się w piękne stroje: były księżniczki, Spider-Man, Batman, Pieski z Psiego Patrolu, Ninja, Myszki Micky, Masza.


28.10.2022 r.
28 października odbył się Dzień Dyni. Tego dnia dzieci ubrały się na pomarańczowo i przyniosły dynię do przedszkola co pozwoliło nam stworzyc w sali piękną dekoracje . Ten dzień pozwolił nam poznać różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Zrobiliśmy pracę plastyczną i wykonaliśmy kilka zadań za które otrzymaliśmy dyplomy
25.10.2022 r.
Tego dnia grupa Motylki obchodziła dzień makaronu. Dzieci dowiedziały się z jakich produktów powstaje makaron, oraz jakie są rodzaje i do jakich dań jest on wykorzystywany. Dzieci wykonały też pracę plastyczna z makaronem w roli głównej.

05.11.2022 r.
We wtorek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Papieski. Podczas tego dnia dzieci miały okazję przypomnieć sobie kim był Święty Jan Paweł II . Chcąc uczcić ten dzień dzieci słuchały piosenek bliskich Ojcu Świętemu, podziwiały ilustrację z Janem Pawłem II , obejrzały bajkę dotyczącą Papieża Polaka jak również pięknie kolorowały kolorowanki z wizerunkiem Papieża i pracowaly w książeczkach
04.11.2022 r.
Dzień Postaci z Bajki w grupie Jeżyki.
Dnia 04.11.2022r dzieci z grupy Jeżyki obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia wszyscy prebrali się za ulubioną postać z bajki. Były księżniczki,  Spider-Man,  batmana, Obelix .... oraz wielu innych bajkowych bohaterów. Bawiliśmy się w odgadywanie piosenek z bajek, byliśmy na seansie firmowym,  zrobiliśmy wspólną pracę plastyczną,  a na koniec dnia pamiątkowe zdjęcie.
04.11.2022 r.
Dzień Postaci z Bajek gr. Muchomorki.
28.10.2022 r.
Dzień Dyni w gr.,,Poziomki''.
W tym dniu w naszej grupie królował kolor pomarańczowy. Dzieci mogły oglądać, dotykać różne wielkości i rodzaje dyń. Poznały także warunki w których dynia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, wierszykami, zabawami i konkursami.

20.10.2022 r.
Dzień Kucharza w gr. ,,Jagódki'' i ,,Poziomki''.
20 października obchodziliśmy Dzień Kucharza. Dzieci z grupy ,,Jagódki'' i ,,Poziomki'' także świętowały ten dzień podczas zajęć kulinarnych. Najsmaczniejszym elementem zajęć było zjedzenie gofrów przygotowanych przez dzieci.
    

28.10.2022 r.
Dzień Dyni w grupie ""Muchomorki"".
28.10.2022 r.
Dzień Dyni w gr. Krasnale.
W naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną Dynia z „ rosnącej farby.
28.10.2022 r.
DZIEŃ DYNI - grupa "Jagódki "
Z okazji "Dnia Dyni" przedszkolaki  wykonały grupowo pracę techniczną.  "Dynia" - obejrzały film edukacyjny o wartościach odżywczych i właściwości  leczniczych dyni.
28.10.2022 r.
W piątek 28 października od rana królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia - królowej Dyni. Tego dnia dzieci brały udział w dyniowych zabawach ruchowych, logopedycznych, plastycznych. Obejrzały filmik pt. "Kazio i dzień dyni". Nie mogło zabraknąć zabawy z dynią przy muzyce " Dynia jak bania". To był wesoły dzień z fantastycznymi dyniami przyniesionymi  przez dzieci.

28.10.2022 r.
Dzień Dyni w grupie Jeżyki
Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wszystkie dzieci z radością pozowały do dynowych zdjęć. Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Dzieci dostały piękne dyplomy za aktywne uczestnictwo w zajęciach z okazji Święta Dyni
27.10.2022 r.
Wizyta grupy Biedronki u p. Dolewicz. Dzieci podziwiają dorodne okazy dyń, kabaczków i cukinii.
25.10.2022 r.
25 października grupa Krasnale obchodziła „Światowy Dzień Makaronu”. W tym dniu dzieci zapoznały się z potrawą znaną i lubianą na całym świecie. Na zajęciach dokonywali klasyfikacji pod względem koloru i kształtu makaronu. Nie zabrakło również zabaw makaronowych,  które są świetnymi ćwiczeniami, uczą cierpliwości i precyzji ruchów, a przy tym dostarczają sporo radości. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną z makaronu.
25.10.2022 r.
Dzień zwierząt.
Wiktorek przyprowadził swojego pieska - wszystkie dzieciaki bardzo się ucieszyły z wizyty czworonożnego przyjaciela.
25.10.2022 r.
25 października 2022 roku grupa Jeżyki obchodziła „Światowy Dzień Makaronu”. Dzieci zapoznały się z potrawą znaną i lubianą na całym świecie. Na zajęciach poznały „ciekawostki makaronowe „jego wygląd, zastosowanie.  Przedszkolacy mieli możliwość porównywania kształtów i kolorów poprzez dotyk i wzrok. Posłuchały "Bajki o makaronie ".W zabawach matematycznych tworzyły zbiory. Podczas zajęć plastycznych  stworzyły pięknie obrazy makaronowe.
20.10.2022 r.
DZIEŃ KUCHARZA W GRUPIE ,,ZAJĄCZKI''
Mama naszej koleżanki Tosi codziennie przygotowuje nam pyszne jedzonko. Dziś w dniu Święta Kucharza postanowiliśmy odwiedzić ją w kuchni, by jej za to podziękować. Przy okazji Pani Ania opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała najciekawsze urządzenia i przyrządy kuchenne. Jak się okazało są one dużo większe niż te, które dzieci mają w domu.
DZIĘKUJEMY!!!

20.10.2022 r.
20 października "Pszczółki" świętowały Dzień Kucharza. Tego dnia wykonały pracę plastyczną pod tytułem "Fartuszek kucharza". Wybraliśmy się również na spacer do naszej przedszkolnej kuchni, a Panie kucharki pokazały dzieciom gdzie przygotowują posiłki dla naszych milusińskich. Wszystkiego najlepszego dla naszych cioć kucharek!
20.10.2022 r.
Dzieci z grupy Jeżyki od samego rana świętowały Dzień Kucharza. Po pięknych tortach wybrały się do cukierni na słodki poczęstunek. Tego dnia odwiedziły Panie Kucharki z naszego przedszkola i złożyły serdeczne życzenia. Jeszcze raz dziękujemy za smaczne posiłki.

17.10.2022 r.
Prosto z Pacanowa przybył do nas Koziołek Matołek. Opowiedział przedszkolakom swoje przygody i zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Odgadywaliśmy przysłowia, rozwiązywaliśmy zagadki, a na koniec podkuwaliśmy naszego nowego przyjaciela. Przedszkolaki tak dzielnie się spisały, że Koziołek w nagrodę przyjął ich do swojego Klubu.
14.10.2022 r.
14 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z grupy "motylki" wystąpiły na scenie, aby na wesoło złożyć życzenia wszystkim pracownikom przedszkola. Nie obyło się bez prezentów, smakołyków oraz uścisków! Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie, a wszystkim pracownikom oświaty życzymy dużo cierpliwości oraz radości z wykonywanej pracy. Do zobaczenia za rok!
13.10.2022 r.
13 października nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć na żywo przedstawienie pt. "Koziołek Matołek". Wszyscy dobrze znamy tę bajkę, więc kolejne przygody koziołka sprawiły dzieciom wiele radości. Zapamiętaliśmy też kilku przysłów m. im. "Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała". Niektórzy z nas nauczyli się podbijać kozom podkowy. Na koniec zostaliśmy zapisani do klubu koziołka Matołka, także to nie koniec naszych przygód!
12.10.2022 r.
Grupy „Motylki, „Pszczółki” i „Jagódki” na spotkaniu z pisarką Panią Małgorzatą Urszulą Laska.
Dnia 12.10.2022r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie - Borkach odbyło się spotkanie z p. M. U. Laska, pochodzącą z Myszyńca. Artystka zaprezentowała dzieciom swoje dzieła: przeczytała wiersze, zadawała pytania, pokazywała piękne ilustracje, zadawała zagadki. Opowiedziała o swojej pracy, pokazała zbiór napisanych przez siebie książek. Autorka na koniec zaprezentowała dzieciom piękny teatrzyk, który wykonała samodzielnie. Bardzo dziękujemy!!!

10.10.2022 r.
SPOTKANIE Z PANIA BIBLIOTEKARKĄ
Gr. PSZCZÓŁKI odwiedziła p. E. Nakielska- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie- Borkach. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz przeczytałam bajki. Dziękujemy!!!
10.10.2022 r.
Dzień Drzewa.
Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki  zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!”

10.10.2022 r.
"'Grupa Krasnale""
10 października obchodziliśmy „Święto Drzewa”. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. W czasie zabaw badawczych w ogrodzie przedszkolaki oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści i gałązek. Następnie wykonały grupową pracę plastyczną, pt. „Jesienne drzewo”.
05.10.2022 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W GRUPIE ""ZAJĄCZKI"".
5 października obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Zwierząt. Na zajęciach mieliśmy niezwykłych gości - świnki morskie, którymi na co dzień opiekuje się nasza koleżanka Tosia.

05.10.2022 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W GR. ""PSZCZÓŁKI"".
Dzisiejszy dzień był w naszej grupie wyjątkowy obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji odwiedziła nas p. Ania, która pokazała i opowiedziała nam o swoich pupilach- dziękujemy. Ponadto tego dnia dzieci przyniosły swoje pluszaki- zwierzaki, robiły maski z motywem zwierzęcym.

03.10.2022 r.
Słodki Dzień Chłopaka w grupie Muchomorki.
Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wieskich "Żebrowianki" Żebry- Perosy za pyszna watę cukrową, która sprawiła tyle radości naszym milusińskim. A naszym chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego .
03.10.2022 r.
Dzień jabłuszka w grupie. ""Muchomorki"".
30.09.2022 r.
Dzień przedszkola w grupie. ""Muchomorki"".
30.09.2022 r.
Dzień chłopaka w grupie ""Jeżyki"".
30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy dostali prezenty. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”.
Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień
02.10.2022 r.
Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesień. Dlatego zrobiliśmy ścieżkę sensoryczną, do wykonania której wykorzystaliśmy wszystkie zgromadzone w sali dary jesieni – kasztany, liście, żołędzie, szyszki, jarzębinę i inne… Taka ścieżka sensoryczna ma bardzo duże znaczenie dla dziecięcych stópek – usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory. Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił dzieciom mnóstwo radości.
30.09.2022 r.
Dziś gr. ""Krasnale"" świętowała Dzień Chłopca. Dziękujemy wszystkim za tak miły dzień.
30.09.2022 r.
Dziś gr. ""Pszczólki"" świętowała Dzień Chłopca w pizzeri Santorini w Olszewie- Borkach. Było pysznie, smakowicie i bardzo przyjemnie. Dziękujemy wszystkim za tak miły dzień oraz za piękne upominki i słodkości. To był wspaniały dzien.
30.09.2022 r.
Jak dbać o naturę i dlaczego musimy się o nią troszczyć? Jak oczyścić wodę i powietrze oraz uchronić się od ognia? Na te i inne pytania dotyczące planety znalazły dziś odpowiedź nasze przedszkolaki podczas oglądania spektaklu pt. "Mała, zielona planeta". Ciekawe efekty dźwiękowe, muzyka oraz fabuła utrzymująca cały czas w napięciu nie pozwoliła im się nudzić. Już będziemy wiedzieć jak oszczędzać wodę, prąd, segregować śmieci oraz dbać o naszą planetę.
28.09.2022 r.
Przedszkolaki z grupy Jeżyki robiły zdrowy sok jabłkowy z pysznych jabłek z sadu, które podarowała nam mama Olka. Dzieci najpierw rozmawiały na temat przetworów robionych jesienią przez dorosłych, następnie poznały zasady bezpieczeństwa dotyczące korzystania sokowirówki. Następnie wszystkie dzieciaki próbowały soku jabłkowego, który bardzo smakował przedszkolakom. Dziękujemy mamusi Olka za jabłuszka :)
1  2  3
Adres
07-415 Olszewo-Borki
ul. 3 Maja 3
Telefon
(+48) 29 761 31 47
Zapisz się do naszego Newslettera!
Wróć do spisu treści