Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach
Przejdź do treści
Menu
Aktualności
24.11.2023r.
24 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły swojego ulubionego misia. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia oglądając film edukacyjny. Gościem specjalnym był miś Benio, który bawił się z dziećmi przy piosenkach „Jadą , jadą misie”, „ Niedźwiadek”. Każda grupa chętnie pozowała do zdjęcia z misiem. Ten dzień sprawił maluchom wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.
10,11.2023 r.
Taniec z szarfami w wykonaniu dzieci z grupy ,,Jagódki" z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
13.11.2023 r.
W dniu 13 listopada przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne „Pani Zamieć”.
10.11.2023 r.
Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu dla wszystkich przedszkolaków.
Dnia 10.11.2023r. w naszym przedszkolu jak  co roku, w sposób szczególny uczczono rocznicę Odzyskania Niepodległościowy przez  Polskę. Dzieci z grupy ,,Jagódki" przedstawiły program słowno-muzyczny , w którym opowiedziały o walce narodu polskiego o wolność. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło również tańca i hymnu narodowego. To była prawdziwa lekcja historii.
image8.jpeg


25.10.2023 r.
Dzień Makaronu Gr. "Biedronki".
20.10.2023 r.
Dzień Kucharza 20.10.2023r.
W tym dniu dowiedzieliśmy się dużo nt. pracy kucharza, wykonaliśmy piękne pracę oraz prezent niespodziankę. Na koniec dnia Dzieci złożyły życzenia Paniom Kucharkom z naszego Przedszkola oraz wręczyły prezent niespodziankę.
13.10.2023 r.
13 października Dzień Edukacji Narodowej.
10.10.2023 r.
10 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Olszewo – Borek.? Policjanci przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach (były ćwiczenia praktyczne przechodzenia przez jezdnię) oraz przypomnieli numery alarmowe. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Ponadto policjanci podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać poruszając się po drodze. Dużą atrakcją okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjanci zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły gościom podziękowanie.
03.10.2023 r.
WARSZTATY KULINARNE ,,MAŁY KUCHARZ'' W PIZZERII ,,DA GRASSO'' W OSTROŁĘCE
Dnia 3 października dzieci z grupy „Pszczółki” uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Mały Kucharz” w pizzerii Da Grasso. Samodzielnie przygotowały pizzę. Było miło i pysznie.

29.09.2023 r.
29 września teatrzyk pt. "Czarodziejskie słowa".
22.09.2023 r.
Teatrzyk w Przedszkolu.
20.09.2023 r.
W dniu 20 września w przedszkolu był obchodzony Dzień Przedszkolaka, grupa poziomki w tym dniu dostała prezenty do grupy, nowe zabawki, wspaniałe bawiła się na dyskotece grupowej, dzieci otrzymały pamiątkowe kotyliony oraz wykonały pracę plastyczną.

15.09.2023 r.
Dzień Kropki -„Krasnale”.
21.06.2023 r.
Zakończenie Roku Przedszkolnego.
16.06.2023 r.
WYCIECZKA DO TEATRU LALEK I AKTORA I DO SALI ZABAW ,,URWIS''.
W piątek 16 czerwca grupy: ,,Zajączki'' i ,,Jeżyki'' wybrały się na wycieczkę do Łomży do Teatru Lalek i Aktora. Dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. ,,Niesamowite Przygody Skarpetek''.  Były pod ogromnym wrażeniem sztuki teatralnej i grających w niej aktorów. W drodze powrotnej udały się do sali zabaw ,,Urwis''. Pzedszkolaki bardzo miło spędziły czas i bawiły się wyśmienicie. Wycieczka była bardzo udana, a buzie dzieci były uśmiechnięte i zachwycone.

07.06.2023 r.
Dzień Rodziny.
W dniu 07.06.2023r obchodziliśmy Święto Dnia Rodziny. W tym wspaniałym dniu naszych przedszkolaków odwiedzili rodzice, którzy obejrzeli występy swoich pociech na scenie. Każda grupa zaprezentowała piękne i wzruszające piosenki specjalnie dla rodziców, dzieci wręczyły przygotowane upominki.
Na wspólne świętowanie zostały przygotowane różne atrakcje takie jak dmuchane zjeżdżalnie i plac zabaw, zabawne tatuaże i malowanie twarzy, malowanie farbami na dużym arkuszu, malowanie na foli, wspólny piknik ze słodkim poczęstunkiem.
A naszą zabawę swoimi utworami uświetnił artysta muzyczny Pan Jacek Gwiazda. Było śpiewająco, tanecznie i kolorowo. Dziękujemy za wspólne świętowanie.
07.06.2023 r.
Grupa Pszczółki i Motylki na spektaklu teatralnym w OCK.
Dziś grupy Pszczółki i Motylki były na spektaklu teatralnym pt. "Ja Calineczka" w Ostrołęckim Centrum Kultury w Ostrołęce.
06.06.2023 r.
Spektakl teatralny "Ahoj Wakacje".
Dziś w przedszkolu zawitał Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "MAGIK" w spektaklu teatralnym pt. "Ahoj Wakacje".
30.05.2023 r.
W dniu 30 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Sportu. Wszystkie grupy przedszkolne brały udział w pokonywaniu toru przeszkód, gimnastyce, przeciągniu liny oraz innych zabawach sportowych. Podczas zabawy towarzyszył nam Bóbr Borek który odwiedził je z okazji zbliżającego Dnia Dziecka. Z tej okazji czekały również na dzieci słodkie niespodzianki. Po zakończonej rywalizacji wszystkie grupy zostały nagrodzone pucharem i dyplomem. Granulacje dla wszystkich drużyny oraz wielkie podziękowanie za świetną zabawę.

23.05.2023 r.
„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO” - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie - Borkach.
Dnia 23 maja 2023r. w Przedszkolu Samorządowym w Olszewie – Borkach odbył się Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. W konkursie wzięły udział dzieci z : Przedszkola Miejskiego nr 13 „Kraina Przygód” z Ostrołęki, z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Antoniach, w Grabówku, w Przystani oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Olszewie – Borkach. Uczestnicy zaprezentowali piosenki o tematyce dziecięcej.
Jury w składzie: Pani Beata Drężewska, Pani Sylwia Laska, Pan Jacek Gwiazda po długiej naradzie, przyznało wszystkim uczestnikom I miejsca i wręczyło dyplomy i nagrody. Po konkursie wszystkie dzieci mogły posłuchać koncertu Jacka Gwiazdy. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, a Panu Jackowi za piękny występ.

22.05.2023 r.
Spotkanie z panem leśnikiem.
22 maja grupa Zajączki, Pszczółki i Poziomki odbyła spotkanie z p. Damianem Piekarskim - leśnikiem z Nadleśnictwa Ostrołęka w ramach realizowanego Ogólnopolskiego Programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Pan leśnik opowiedział dzieciom o lesie i jego mieszkańcach, zaprezentował tablice oraz ciekawe eksponaty. Bardzo dziękujemy za tak ciekawa lekcje przyrody.
17.05.2023 r.  
Spektakl teatralny pt. "Jak szlachetność i praca w szczęście się obraca"
Dnia 17 maja odwiedziła nas grupa teatralna z Białegostoku Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "MAGIK" w spektaklu pt. " Jak szlachetność i praca w szczęście się obraca"
04.05.2023 r.
Dzień Strażaka.
Z okazji  Dnia Strażaka, dzieci z przedszkola, wybrały się  na wizytę do OSP w Olszewie-Borkach, gdzie czekali na nich Strażacy. Podczas tej wizyty, maluchy dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaka. Między innymi na czym polega praca strażaka, jakich sprzętów używa, jakimi pojazdami się porusza, jakie są numery alarmowe i kiedy należy wzywać straż pożarną.  Dzieci były zachwycone, czuły się wyjątkowo i bezpiecznie. Ten dzień zostanie na długo w ich pamięci.
W imieniu całej społeczności naszego przedszkola składamy serdeczne podziękowania dla Strażaków OSP z Olszewa-Borek za umożliwienie naszym przedszkolakom poznanie zawodu strażaka z bliska.
Życzymy bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

20.04.2023 r.
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI.
Dziś gościliśmy Panów Policjantów: Pana Ariela - tatę Lilianki i Pana Daniela. Policjanci przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomymi. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Ponadto policjanci podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać poruszając się po drodze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie słuchały rad i wskazówek naszych gości. Miały również okazję dowiedzieć się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta oraz poznać wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Każdy chętny przedszkolak mógł obejrzeć bądź przymierzyć prezentowane akcesoria. Dużą atrakcją okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjanci zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły gościom podziękowanie, w zamian otrzymali odblaski i kolorowanki. Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za miłe spotkanie.

21.03.2023 r.
W dniu 21 marca obchodziliśmy w naszym Przedszkolu I dzień wiosny, każda grupa przygotowała piękne Marzanny symbolizujące odchodzącą zimę. Wspólnie wyruszyliśmy ulicami naszej miejscowości w kolorowym przemarszu, śpiewając wiosenne piosenki „Maszeruje wiosna”…
13.03.2023 r.
Teatrzyk " W krainie Śmieciolandii".
Dziś odwedzili nas aktorzy z Teartu Profilaktycznego Edukacja i Animacja " MAGIK" z Białegostoku. Zaprezentowali naszym dzieciom przedstawienie pt. " W krainie Śmieciolandii".

07.03.2023 r.
IX Międzyprzedszkolny Przegląd Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich.
Przedszkolaki z terenu gminy Olszewo-Borki i Ostrołęki wzięli udział w IX Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich MALI AMBASADOROWIE GWARY KURPIOWSKIEJ pod hasłem „Jak to dawniej na Kurpiach bywało”, zorganizowanym wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach. Przegląd odbył się 07.03.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszewie - Borkach.
Na widowni zasiedli zaproszeni goście, rodzice, opiekunowie, recytatorzy i przedszkolaki. Przegląd uświetniła wystawa „Wycinanek Kurpiowskich”
Wszystkie wystąpienia dzieci były wspaniałe, dostarczyły odbiorcom wiele emocji, a Komisja Konkursowa miała trudny wybór i przyznała wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i słodycze.
Nagrody w imieniu organizatorów wręczyły Pani Aneta Katarzyna Larent – Wójt Gminy Olszewo – Borki, Pani Marzena Borkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Olszewie – Borkach oraz Pani Sylwia Laska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie – Borkach.

02.03.2023 r.
Bawimy się kolorami. Tworzymy barwy pochodne. Poznajemy kolory ziemi :)
15.02.2023 r.
Spotkanie z panią pisarką w Gminnej Bibliotece Publiczej w Olszewie- Borkach.
Dziś w ramach ferii z Poradnią Pedagogiczno -Psychologiczną i Gminną Biblioteką w Olszewie - Borkach nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w spotkaniu z pisarką p. A. Romejko. Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom za tak wspaniałą zabawę.


14.02.2023 r.
DZIEŃ PRZYJAŹNI W NASZYM PRZEDSZKOLU
14 lutego obchodziliśmy Dzień Przyjaźni. W tym dniu panował wyjątkowy nastrój, a w przedszkolu królował kolor czerwony. Cały dzień wypełniony był zabawami pełnymi miłości, życzliwości i przyjaźni. Nie zabrakło sercowych prac plastyczno - technicznych. Cieszymy się, że nasze dzieci uczą się wartości przyjaźni i miłości już od najmłodszych lat.

09.02.2023 r.
Dnia 9 lutego 2023r. odbył sie bal karnawałowy, to wyjątkowe wydarzenie w naszym przedszkolu. Dzieci przebrały się w różnego rodzaju stroje, które najpierw prezentowały na czerwonym dywanie swoim kolegom i koleżankom z grupy:)  Dzieci tańczyły do swoich ulubionych utworów muzycznych, było również mnóstwo zabaw rytmicznych oraz pyszny poczęstunek.
PREZENTACJA STROJÓW BALOWYCH.
07.02.2023 r.
Na początku lutego dzieci z grupy Jeżyki realizując innowację pt. Gramy zmysłami, bawiły doskonaląc zmysł wzroku.
01.02.2023 r.
UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM.
Dnia 01.02.23r. Marta Rusnak z grupy „Motylki” i Jacek Szymołon z grupy „Jagódki” wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z poezją” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach.  Pięknie zaprezentowali utwory poetyckie o tematyce „Nasze Mazowsze”. Gratulujemy udanego występu!

25.01.2023 r.
„Motylki” i „Pszczółki” – zajęcia w ramach programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”
Dn. 25.01.2023r. dzieci z grupy „Motylki” i „Pszczółki|” uczestniczyły w zajęciach w ramach realizowanego programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” opracowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Przedszkolaki obejrzały prezentację oraz film animowany, z których dowiedziały się, jak powstają produkty niskoprzetworzone, gdzie można je kupić oraz w jaki sposób odróżnić je od innych produktów sprzedawanych w sklepach. Poznały symbol  – „PRODUKT EKOLOGICZNY” , jakim oznakowana jest tego typu żywność. Wykonały również pracę plastyczną z tym związaną. Zajęcia te były dla dzieci okazją do poszerzenia wiedzy na temat  produktów ekologicznych, prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia.  

31.01.2023 r.
Spektakl teatralny "Klejnoty Krolowej Zimy".
Dziś w naszym przedszkolu zawitał Teatr Profilaktyczny Edukacji i Animacji "MAGIK" w spektaklu "Klejnoty Królowej Zimy".
04.01.2023 r.
Wyjazd do OCK.
4 stycznia grupy: "Pszczółki ", "Poziomki", " Jagodki" i "Motylki" wybrały się do Ostroleckiego Centrum Kultury w Ostrołęce na spektakl teatralny pt. " Kopciuszek" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacyjnego.
22.12.2022 r.
"Jasełka"
Dzieci z grupy "Jagódki " obejrzały"Jasełka" w wykonaniu przedszkolaków z grupy "Motyle".
22.12.2022 r.
Jasełka w naszym przedszkolu.
W dniu 22 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe  przygotowane przez grupę "Motylki". Przedstawienie było bardzo wyjątkowe. Dzieci bardzo były zaangażowane i pięknie odegrały swoje role, dzięki czemu wprawiły wszystkich Gości w niezwykłą atmosferę  Świąt Bożego Narodzenia . Nie obyło się również bez przełamania opłatkiem i złożenia sobie życzeń Świątecznych. To był wyjątkowy czas zadumy i refleksji, która napewno pozostanie w naszej pamięci na długi czas.
21.12.2022 r.
Wigilijny obiad - grupa "Jagódki".
Przedszkolaki z grupy "Jagódki " składały sobie życzenia , śpiewały kolędy,   wspólnie spożywały posiłek. Otrzymały drobne upominki - słodycze.
16.12.2022 r.
W dniu dzisiejszym grupa Muchomorki piekła i ozdabiała świąteczne pierniczki. Które zabiorą do swoich domów i powieszą na choince.
06.12.2022 r.
Realizacja programu "Podróże po Krajach Unii Europejskiej " - grupa "Jagódki "
Przedszkolaki z grupy "Jagódki "  obejrzały film edukacyjny pod tytułem " Renifery - Laponia". Dowiedziały się, że północna Finlandia to Laponia. Poznały roślinność  Finlandii. Zobaczyły renifery - jak żyją i wiele ciekawostek o zwierzętach św. Mikołaja.
06.12.2022 r.
MIKOŁAJKI.
Ten dzień był pełen wrażeń i radości! Do naszego przedszkola przybył Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami i pięknie zaśpiewały specjalnie przygotowaną piosenkę. Każda grupa zrobiła pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!

06.12.2022 r.
Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas… - dzieci z gr. Pszczółki udekorowały choinkę w Urzędzie Gminy w Olszewie - Borkach.

Dzieci z grupy ,,Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach przygotowały przepiękne, własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, którymi udekorowały świąteczne drzewko w holu Urzędu Gminy. W kilka minut najpiękniejsza choinka w Olszewie-Borkach była gotowa! Wszyscy urzędnicy i interesanci przechodzący korytarzem przystawali, aby podziwiać wyjątkowe dzieło. Zwieńczeniem pracy było wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle choinki oraz drobne upominki, jakie dzieciom w nagrodę wręczyła wójt gminy Pani Aneta Larent – dziękujemy.

05.12.2022 r.
Dzieci z grupy Jeżyki ozdabiały ciastecz0ka dla Mikołaja.
01.12.2022 r.
Teatrzyk pt. "Zuzia w krainie dobroci" pszczółki, motylki, jagódki, poziomki.
1 grudnia do naszego przedszkola zawitał Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "Magik". Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl pt. "Zuzia w krainie dobroci", w którym główna bohaterka, niesforna Dorotka, udała się do krainy dobroci, aby nauczyć się jak być miłą. Po drodze spotkała m. in. duszka, Pinokia, wilka, babę Jagę, pirata i sadownika. Ostatecznie zrozumiała, że warto mieć dobre serce. My też będziemy pamiętać, że czyniąc dobro, ono do nas szybko wróci! :).
Adres
07-415 Olszewo-Borki
ul. 3 Maja 3
Telefon
(+48) 29 761 31 47
Zapisz się do naszego Newslettera!
Wróć do spisu treści